15 فوریه 2020
فوریه 15, 2020

بازسازی لاله گوش

0 دیدگاه

بازسازی لاله گوش

بازسازی لاله گوش : بدفرمی ظاهری گوش ها مشکلی است که از میزان اعتماد به نفس می کاهد ، این عارضه در اکثریت موارد به دلیل عدم رشد مادرزادی لاله گوش و مجرای خارجی آن رخ می دهد که در اصطلاح میکروتیا نامیده می شود ؛ البته این عارضه ممکن است در اثر حوادث نیز ایجاد گردد. ( فوق تخصص جراحی پلاستیک )

لازم به ذکر است که اختلال در رشد لاله گوش ، افزون بر تاثیر سوئی که بر ظاهر گوش ها ایجاد می کند ، سیستم شنوایی را نیز تحت الشعاع قرار می دهد ؛ لذا کودکانی که با این اختلال متولد می شوند عموما با کاهش شنوایی متوسط تا شدید مواجه خواهند بود.

خوشبختانه امروزه امکان درمان این بیماران محقق شده است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.بازسازی لاله گوش

در حال حاضر به منظور اصلاح این اختلال مادرزادی و بازسازی کامل لاله گوش می بایست عمل بازسازی لاله گوش ، صورت پذیرد.

جراحی بازسازی لاله گوش ، در حقیقت نوعی عمل ترمیمی است که در بیماران مبتلا به میکروتیا مورد استفاده قرار می گیرد.

توجه داشته باشید که سن مناسب برای انجام این جراحی ، در بازه سنی 5 الی 8 سال می باشد ؛ زیرا در این رده سنی رشد گوش ها خاتمه یافته است.

ناگفته نماند که کودکان مبتلا به میکروتیا ؛ علاوه بر موارد فوق در معرض ابتلا به عفونت گوش نیز قرار دارند و از این رو می بایست مازاد بر انجام جراحی ترمیم لاله گوش ، در راستای درمان عفونت گوش نیز تحت درمان قرار گیرند.
انواع میکروتیا :

بدشکلی لاله گوش به چهار درجه تقسیم می گردد که از قرار ذیل می باشند :

میکروتیا درجه یک : در این حالت اندازه گوش بیمار از حد طبیعی ، کوچک تر می باشد اما اکثر ساختارهای گوش وی موجود می باشند ؛ از این رو افت شنوایی در این موارد ناچیز است.
میکروتیا درجه دو : در این حالت ، قسمت هایی از بخش خارجی گوش موجود نیستند.
میکروتیا درجه سه : در این موارد ، به طور کلی بخش خارجی گوش وجود ندارد.
میکروتیا درجه چهار : متاسفانه در این حالت نه تنها بخش خارجی گوش وجود ندارد ، بلکه کانال گوش نیز موجود نمی باشد ؛ به این حالت اصطلاحا آنتونیا اطلاق می گردد.

دکتر مهدی موسوی زاده ، فوق تخصص جراحی پلاستیک ، بهترین جراح پلاستیک ، قادر به درمان انواع ناهنجاری مادرزادی لاله گوش می باشند و با انجام جراحی لاله گوش و اصلاح بدفرمی ظاهری گوش ها ، تحقق دستیابی به گوش هایی با فرم متناسب و نرمال را برای بیماران خود فراهم می آورند.