05 سپتامبر 2020
سپتامبر 5, 2020

جراحی بینی استخوانی

0 دیدگاه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : بینی های استخوانی ایده آل ترین بینی ها برای جراحی هستند ، البته بینی های گوشتی نیز مورد مناسبی برای جراحی هستند. بینی های استخوانی عموما دارای استخوان های محکم و غضروف های سفت هستند که در زمان جراحی به راحتی قابل تغییر می باشند و برش های ظریفی را می توان برروی آن ایجاد نمود. ( بهترین جراح بینی اصفهان )

افراد مختلف هنگامی که دوران بلوغ خود را طی می کنند دچار یک سری تغییر و تحولات می شوند که بخشی از این تغییرات در چهره آن ها اتفاق می افتد؛ به طور مثال فرم بینی آن ها به یک باره عوض می شود. این تغییرات در بینی بیشتر ظاهر می شود و در برخی از مواقع با یک قوز همراه است، که اصطلاحا به آن بینی استخوانی گفته می شود.

یکی از مهم ترین المان ها برای جراحی بینی کیفیت پوست و ضخامت پوست بینی است. همانطور که گفته شد بینی های استخوانی دارای پوست ظریف و نازکی هستند که بعد از جراحی بینی به خوبی فرم می گیرند و تغییرات جراحی را نمایان می سازند. این دسته از بینی ها برای نمونه های عروسکی و فانتزی مناسب هستند و البته فرم کوچک و سربالا در این نوع بینی به خوبی حفظ خواهد شد.
هرچه بینی مستحکم تر بوده و غضروف های قوی تری داشته باشد، نتیجه جراحی نیز بهتر خواهد بود. همانطور که بیان شد پوست نیز نقش به سزایی در نتیجه عمل بینی می گذارد بنابراین برای جراحی بینی گوشتی نیاز به تقویت غضروف ها و تکنیک های ویژه ی جراحی است که به طور کلی جراحی بینی گوشتی را از بینی استخوانی مجزا می سازد.

چه زمانی بینی ما نیاز به جراحی دارد؟
اگر از فرم بینی یا سایز آن رضایت ندارید.
اگر بینی شما بسیار کشیده و بلند است یا برعکس دارای بینی بسیار کوچکی هستید.
اگر در هنگام تنفس دچار مشکل می شوید و احساس می کنید که از ناحیه داخل بینی شما نشات می گیرد.
اگر بینی شما قوز دارد.
و…

اما در این مقاله می خواهیم برای شما عزیزان در خصوص نوع خاصی از بینی ها با فرم و شکل استخوانی و جراحی آن ها مطالبی را بیان کنیم. لطفا همراه ما باشید.

بینی استخوانی چیست و به چه نوع بینی، بینی استخوانی می گویند؟
برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا ساختمان بینی را مورد بررسی قرار دهیم.

بینی انسان از دو بخش اصلی تشکیل شده است : بخش استخوان و بخش غضروف. چنانچه بینی دارای یک بخش استخوانی اضافه باشد، که در اصطلاح به آن قوز گفته می شود، به آن بینی استخوانی گفته خواهد شد. این قوز می تواند بر اثر یک ضربه به بینی به وجود آمده باشد یا ممکن است بر اثر رشد بی رویه استخوان بینی پدید آید.

عمل جراحی بینی استخوانی
اگر شما دارای بینی استخوانی هستید و تصمیم گرفته اید که بینی خود را اصلاح و جراحی کنید، مهم ترین نکته ای که باید مد نظر داشته باشید و در انتخاب آن دقت کافی داشته باشید، انتخاب یک جراح کارکشته و با تجربه است.

انتخاب جراح مناسب
بعضی از افراد، انتخاب خود را بر مبنای نظرات دیگران قرار می دهند و سعی می کنند طبق نظر سنجی از دیگران، جراح مناسب را انتخاب کنند. اما یک راه بهتر این است که به چندین جراح مربوطه مراجعه کنید و کار او را با چشم خود ببینید و بر اساس سوابق قبلی آن جراح، به انتخاب درست بپردازید.

اگر بینی شما از نوع بینی های استخوانی است و یا استخوان بینی شما دارای قوز می باشد، توصیه می شود که در انتخاب یک جراح با تجربه و کارآزموده جهت اصلاح فرم بینی خود دقت نمائید، با انتخاب درست، دیگر هیچ گونه نگرانی برای شما وجود نخواهد داشت. عمل جراحی بینی خود را با خیال آسوده به ما بسپارید.
دوستان عزیز، حتما در نظر داشته باشید که نکات و اقدامات قبل از عمل جراحی را رعایت فرمائید.
فرایند عمل جراحی بینی استخوانی
بینی های استخوانی اغلب به شکل هرم هستند و گوشتی نیستند و دارای پوست نازک تری نسبت به بینی های گوشتی می باشند. بنابراین بسیار انعطاف پذیرتر هستند. همچنین پزشک در جراحی این نوع بینی ها بسیار بهتر و راحت تر عمل می کند و جراحی این مدل بینی برای وی بسیار آسان تر است.

در فرایند عمل جراحی بینی های استخوانی، جراح قسمتی از غضروف و بخشی از استخوان بینی را حذف می کند. در واقع جراح می بایست برای فرم دادن به بینی فرد قسمت هایی که در آناتومی طبیعی بینی، قرار ندارد را بر دارد تا بینی فرد به فرم و شکل ایده آل در آید. البته مراقبت های بعد از عمل نیز بر کیفیت جراحی بسیار موثر است.