09 مارس 2020
مارس 9, 2020

جراحی بینی استخوانی

0 دیدگاه

جراحی بینی استخوانی

( دکتر کامران اسعدی ) جراحی بینی استخوانی اصطلاحی است که برای رفع ایرادات بینی از نوع استخوانی ( غضروفی ) به کار برده می شود. به طور کلی بینی افراد طبق دو گروه زیر بیان شده که هر یک تکنیک های خاص خود را به منظور رفع ایرادات موجود در آن ها طلب می کند :

بینی گوشتی
بینی استخوانی

شاخصه بینی گوشتی داشتن پوست ضخیم و غضروف ضعیف است که در مقاله ای جداگانه تحت عنوان جراحی بینی گوشتی به شرح آن پرداخته ایم ؛ بینی استخوانی نیز به بینی اطلاق می شود که پوست آن نازک بوده اما از غضروف های محکم و سفت برخوردار است.

یکی از ایرادات شایع در اغلب بینی های استخوانی وجود قوز و برجستگی بر روی پل آن می باشد ؛ هرچند که این عارضه تنها مختص بینی های استخوانی نیست اما در این نوع بینی ها بیشتر دیده می شود.

بهترین مدل عمل بینی استخوانی

همانطور که می دانید عمل رینوپلاستی ( Rhinoplasty ) یا همان جراحی زیبایی بینی طبق سه سبک و مدل قابل اجرا است:

جراحی بینی طبیعی
جراحی بینی فانتزی ( عروسکی )
جراحی بینی نیمه فانتزی

حال خبر خوب آنکه ، انجام عمل جراحی در هر یک از سبک های فوق بر روی بینی های استخوانی امکان پذیر بوده و چنانچه توسط یک جراح پلاستیک خبره انجام گیرد ، با نتایج مطلوب و درخشانی همراه خواهد بود.

جراحی بینی استخوانی زنانه

یکی از سبک های مورد دلخواه اغلب بانوان عمل بینی استخوانی عروسکی است. زیرا در این مدل ، بینی فرد بسیار ظریف ( همانند بینی یک عروسک ) جراحی خواهد شد. نکته قابل توجه در این راستا ، آن است که ظرافت بینی ، متناسب با دیگر اجزای صورت بیمار لحاظ گردد که این امر به تبحر و خلاقیت جراح معالج وابسته است.

جراحی بینی استخوانی مردانه

برخلاف خانم ها ، آقایان معمولا خواستار عمل بینی طبیعی هستند ؛ زیرا طی این سبک ، تغییر محسوس و زیادی بر روی بینی ایجاد نشده و بینی فرم عادی خود را حفظ می کند.

هزینه جراحی بینی استخوانی

چنانچه متقاضی عمل بینی هستید می بایست ابتدا به دنبال بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک بوده و پس از یافتن وی به مطب او مراجعه نمایید. هزینه دقیق جراحی بینی تنها با معاینه بینی بیمار و بررسی نواقص موجود در آن محاسبه می گردد. بنابراین بعد از داشتن مشاوره با پزشک معالج می توانید نسبت به قیمت عمل بینی خود آگاه شوید.