18 ژوئن 2019
ژوئن 18, 2019

جراحی بینی در فصل سرما

0 دیدگاه

جراحی بینی در فصل سرما

یکی از سوال هایی که اکثر افراد از پزشکان خود به صورت مکرر پرسیده می شود جراحی در فصل سرما است و بیشتر مردم بر این باورند که جراحی بینی در فصل سرما مناسب نمی باشد. باید بگوییم این تصور کاملاً اشتباه است و شما می توانید به راحتی در فصل سرما جراحی بینی خود را انجام دهید به شرطی که دمای مناسبی برای اتاق خود آماده کنید تا اتاقتان باعث خشکی دما نشود. ( جراح بینی )
یکی از وظایف بینی تولید رطوبت است و هنگامی که دمای مناسب وجود نداشته باشد بینی مسئولیتش افزایش پیدا می کند خصوصاً به هنگام جراحی بینی باعث ایجاد کاهش مایع بینی می شود. به همین دلیل استهنگامی که بیمار جراحی می کند به خصوص در هفته ی اول مرتب دهان خشک می شود به همین دلیل رطوبت داخل اتاق یا ساختمان بسیار لازم است .
مرطوب نگه داشتن بینی
استفاده از اسپری سالین به مرطوب نگه داشتن بینی کمک بسیاری می کند.
آب نمک با استریل از دیگر مواردی است که به مرطوب نگه داشتن بینی کمک می کند.
استفاده از پماد طبق تجویز پزشک و مصرف به موقع آن به مرطوب نگه داشتن بینی کمک می کند.
استفاده از ویتامین هایی مانند A و B
وازلین در مرطوب نگه داشتن بینی می تواند کمک کند.
سیگار کشیدن ممنوع است
مصرف زیاد آب

توصیه های مهم قبل از جراحی در فصل سرما
همانگونه که گفته شده مصرف سیگار و دخانیات چه قبل از جراحی با چه بعد از جراحی ممنوع می باشد زیرا علاوه بر این که روند بهبودی را کند می کند باعث خشک شدن بینی می شود بهتر است درصورتی که نمی توانید سیگار را کم کنید تا حد امکان از کاهش آن کاسته شود .و توصیه ی جدی تر که قبل از جراحی به هیچ عنوان سیگار نکشید زیرا در بیهوشی شما تاثیر گذار خواهد بود.
استفاده از اسپری و یا پماد فراموش نشود .
تا می توانید فضای داخل اتاق را مناسب کنید به طوری خشک و سرد نباشد .
بعد از جراحی از غذاهای آبکی و گرم مانند سوپ ،آش و مواد مقوی استفاده کنید به گونه ای که به بینی فشار وارد نشود و از خوردن غذاهای جویدنی خودداری کنید.