11 مارس 2020
مارس 11, 2020

جراحی زیبایی بینی

0 دیدگاه

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی صورت می باشد که طرفداران بسیاری اعم از زن و مرد دارد چرا که بینی مرکزی ترین عضو صورت بوده از این رو بسیار جلب توجه می کند بنابراین انجام جراحی بینی سبب بروز تغییرات بسیاری در چهره افراد می شود. ( جراح بینی ارومیه )

در حالت کلی ، جراحی بینی با دو هدف درمانی و زیبایی قابل انجام می باشد. در صورتی که متقاضی این جراحی ، صرفا با هدف اصلاح اختلالات تنفسی و همچنین انحراف و پولیپ بینی تصمیم به انجام آن گرفته باشد ؛ می بایست جراحی درمانی بینی یا اصطلاحا سپتوپلاستی بر روی وی انجام گیرد.

در غیر این صورت ؛ یعنی چنانچه مقصود از انجام جراحی بینی ، رفع عیوب ظاهری بینی باشد بایستی فرد تحت جراحی زیبایی بینی که در پزشکی به آن رینوپلاستی گفته می شود ، قرار گیرد.

لازم به ذکر است که انجام همزمان جراحی زیبایی و درمانی بینی ، امکان پذیر است و به آن سپتورینوپلاستی اطلاق می گردد.

ما در مقاله پیش رو به شرح و بررسی جراحی زیبایی بینی خواهیم پرداخت.

جراحی زیبایی بینی

هدف از جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی جزو محبوب ترین و پرطرفدارترین اعمال زیبایی است که امروزه در سر تا سر جهان بسیار فراگیر شده و افراد بسیاری با هدف رفع مشکلات ظاهری بینی خود نسبت به انجام این جراحی اقدام می نمایند.

بینی به عنوان یکی از ضروری ترین اندام های دستگاه تنفسی به شمار می رود و نقشی کلیدی و حائز اهمیت در میان اندام های بدن ایفاء می کند.

از این رو متقاضیان انجام جراحی زیبایی بینی باید توجه داشته باشند که برای انجام این عمل ، علاوه بر رفع عیوب بینی و اصلاح فرم ظاهری بینی می بایست عملکرد آن نیز مورد توجه قرار گرفته و دستخوش اختلال نگردد.

لازم به ذکر است که تحقق این مهم ؛ تنها با انتخاب یک جراح بینی حاذق و مجرب ، ممکن خواهد شد.
با جراحی زیبایی بینی ، کدام دسته از ایرادات بینی قابل رفع می باشند ؟

قوز بینی
کجی ‌بینی
نامتقارن بودن سوراخ های بینی
بزرگ یا کوچک بودن بیش از اندازه بینی
بزرگ بودن بیش از حد سوراخ های بینی
و غیره

سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی

پیش از اتمام سن بلوغ ، روند رشد اعضای بدن فعال می باشد ؛ این اتفاق در مورد بینی و اعضای صورت نیز صادق است.

از این رو همه افراد پس از خاتمه دوره بلوغ و پایان پروسه رشد ، قادر به انجام جراحی زیبایی بینی می باشند.
جراحی زیبایی بینی
انجام جراحی زیبایی بینی برای چه افرادی مجاز نیست ؟

کودکان و افراد سالخورده
افراد مبتلا به برخی بیماری ها همچون بیماری های خونی ، بیماری های ناتوان کننده مزمن و سرطان

روش های جراحی بینی

جراحی بینی می تواند با دو تکنیک رینوپلاستی باز و رینوپلاستی بسته انجام شود.

در ادامه به شرح توضیحات مختصری ، پیرامون هر یک از روش های ذکر شده می پردازیم.
جراحی بینی باز :

در این روش ، جراح بینی علاوه بر برش هایی که در داخل بینی بیمار ایجاد می کند ؛ برشی افقی نیز بر روی بخش میانی حفره های بینی ایجاد می نماید. این ناحیه در پزشکی تحت عنوان کلوملا شناخته می شود.

جراح بینی پس از ایجاد برش بر روی کلوملا ، پوست بینی را از این قسمت بلند کرده و به این ترتیب امکان مشاهده تمام ساختار غضروفی – استخوانی بینی برای وی فراهم می گردد.

بنابراین در جراحی بینی باز ، جراح بینی اشراف کاملی بر روی ساختمان بینی داشته و می تواند اصلاحات مورد نظر خود را به سهولت اعمال نماید.
جراحی بینی بسته :

در جراحی بینی به روش بسته ، برش های جراحی تنها در داخل بینی زده می شوند و هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود.

پس از اینکه جراح متخصص ، برش های لازم را در داخل بینی ایجاد نمود به کمک ابزاری مخصوص ، اقدام به بلند کردن پوست بینی از روی اسکلت زیرین آن می کند.

در انجام جراحی بینی بسته ، دید جراح بینی محدود بوده و نمی تواند تغییرات وسیعی بر روی بینی ایجاد نماید.

انتخاب هر یک از تکنیک های فوق ؛ به سلیقه جراح بستگی دارد ، البته پارامترهای متعددی مثل وضعیت بیمار و وسعت نقایص بینی و غیره نیز در این انتخاب ، اثرگذار می باشند.

جراحی زیبایی بینی
نکات مهم قبل از عمل زیبایی بینی

مهم ترین مسئله قبل از تمامی اعمال زیبایی ، انتخاب جراح متخصص و حاذق می باشد ؛ چرا که انتخاب بهترین و مجرب ترین جراح ، کسب بهترین نتیجه از عمل را برای بیمار محقق می سازد.
از 8 ساعت قبل از عمل ، خوردن هر نوع ماده غذایی و نوشیدنی ممنوع است ؛ چرا که بیمار باید در حین عمل ناشتا باشد تا در طول جراحی با مشکل مواجه نگردد.
فرد باید لااقل از دو هفته قبل از عمل بینی ، داروهایی مانند آسپرین و سایر داروهای مشابه آن را مصرف نکند زیرا این داروها ریسک خونریزی را افزایش می ‌دهند.
دو هفته قبل تا دو هفته بعد از عمل زیبایی بینی ، کشیدن سیگار و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل باید مقطع شود تا در روند عمل و پروسه بهبودی ، خللی ایجاد نگردد.

اهمیت مشاوره قبل از عمل

قبل از جراحی زیبایی بینی ، افراد بایستی در جلسه مشاوره با جراح منتخب خود شرکت کنند.

طی جلسه مشاوره ، جراح بینی پس از بررسی و آنالیز وضعیت بیمار ، بررسی تناسبات میان بینی و سایر اجزای صورت بیمار و نیز در نظر داشتن جنس پوست و نوع بینی بیمار که در نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار است ؛ مدل بینی متناسب با چهره وی را انتخاب می کند.

بیمار باید در جلسه مشاوره قبل از عمل ، شرکت نموده و همه اهداف و مقاصد خود از عمل زیبایی بینی را با پزشک در میان بگذارد.

علاوه بر این بیمار باید در جلسه مشاوره ، گزارشی از مصارف دارویی و نیز سوابق ابتلا به بیماری های خود را به پزشک معالج اطلاع دهد.

امروزه افراد ، شناخت بهتری نسبت به معیارهای زیبایی به دست آورده اند و غالبا با هدف دستیابی به یک بینی با فرم طبیعی و عاری از هر گونه نقص ظاهری نسبت به انجام جراحی زیبایی بینی اقدام می کنند.