09 مارس 2020
مارس 9, 2020

جراحی زیبایی بینی

0 دیدگاه

جراحی زیبایی بینی

میل به زیباتر شدن در انسان ها امری ست که از دیرباز تا کنون در اولویت های اول زندگی افراد جامعه قرار داشته و رشد و پیشرفت دانش پزشکی نقش مهمی را در تحقق این ویژگی انسانی ایفا کرده است. جراحی زیبایی بینی رشت نیز یکی از صدر نشینان روش های رسیدن به زیبایی بوده که در بین افراد جامعه ما بسیار پر رنگ و فراگیر می باشد.

همانطور که میدانید بینی در مرکز صورت قرار دارد بنابراین زیبایی و تناسب آن می تواند تاثیر بسزایی در زیبا به نظر رسیدن چهره افراد داشته باشد و درمقابل وجود نقص و نازیبایی آن می تواند تاثیر منفی بر روی اعتماد به نفس او بگذارد. از این رو افرادی که دچار ایرادات ظاهری در بینی خود هستند می توانند با انجام جراحی زیبایی بینی مشکلات آن را برطرف نموده و با اعتماد به نفسی بالا و احساس رضایت نسبت به چهره خود در جامعه حضور یابند.

لازم به ذکر است منظور از جراحی زیبایی بینی صرفا کوچک کردن بینی نبوده و اصلاح نقایص بینی و به وجود آوردن یک بینی طبیعی و متناسب با چهره بیمار هدف اصلی عمل رینوپلاستی می باشد. امروزه طبیعی بودن بینی موضوعی است که در تمامی دنیا مورد توجه قرار گرفته و تمایل به آن رو به افزایش است.

عمل جراحی بینی گوشتی و جراحی بینی استخوانی

تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی در نوع پوست بینی و میزان مقاومت اسکلت آن می باشد. همین دو ویژگی می تواند حساسیت و پیچیدگی جراحی های بینی را تحت تاثیر قرار دهد. از آنجایی که پوست بینی های گوشتی ضخیم است بنابراین تغییراتی که روی تیغه بینی انجام می گیرد از زیر این ضخامت، خیلی به چشم نمی آید. از طرفی ظرافت غضروف در بینی های گوشتی نیز قدرت مانور بر روی آن را با محدودیت روبرو می کند. هرچند که امروزه با کمک تکنیک های نوینی مثل عمل بینی تقویتی این محدودیت ها و مشکلات رو به صفر هستند.

متداول ترین مشکل بینی های استخوانی وجود قوز بر روی آن می باشد که جراح بینی می تواند با تراشیدن آن مشکل را برطرف نماید. نازک بودن پوست بینی های استخوانی موجب می شود که اصلاحات اعمال شده توسط جراح بینی کاملا مشهود باشد، از این رو کوچکترین خطا نیز به چشم می آید. بنابراین چنانچه قصد عمل بینی خود را دارید قبل از هرچیز باید برای یافتن بهترین جراح بینی نهایت تلاش و دقت خود را به کار گیرید.

برگشت بینی بعد از عمل رینوپلاستی

بسیاری از افراد که متقاضی عمل زیبایی بینی هستند نگران برگشت پذیری بینی خود پس از انجام جراحی رینوپلاستی می باشند. در ارتباط با این موضوع باید گفت چنانچه عمل جراحی زیبایی بینی را به دست یک جراح ماهر و با تجربه بسپارید و پس از انجام عمل بینی مراقبت های لازم را از بینی خود داشته باشید امکان برگشت بینی به حالت قبل تقریبا غیر ممکن بوده و می توانید با خیال راحت به جهت انجام جراحی رینوپلاستی اقدام نمایید.

این نکته نیز قابل ذکر است که در بعضی از بینی هایی که دارای انحراف و دفورمیتی شدید هستند ، امکان اصلاح کامل در یک مرحله وجود ندارد. در چنین مواردی جراح بینی توضیحات لازم را قبل از انجام جراحی رینوپلاستی به بیمار داده و او را کاملا آگاه می سازد.

هزینه جراحی زیبایی بینی

اطلاع از هزینه جراحی رینوپلاستی از مواردی می باشد که تا قبل از معاینه توسط جراح بینی امکان پذیر نبوده و متقاضی جراحی زیبایی بینی با مراجعه به پزشک و گذراندن مشاوره پزشکی و معاینات لازم می تواند از قیمت عمل بینی خود آگاه شود.