17 سپتامبر 2020
سپتامبر 17, 2020

جراحی شکم

0 دیدگاه

جراحی شکم

جراحی شکم یکی از عمل های زیبایی است که در دسته عمل های پیکرتراشی قرار می گیرد. در این جراحی پوست و چربی اضافی شکم برداشته شده و بسته به عواملی همچون میزان چربی و افتادگی پوست و همچنین وضعیت ماهیچه های شکم از یکی از روش های ابدومینوپلاستی ، مینی ابدومینوپلاستی ، ابدومینوپلاستی محیطی و پانیکولکتومی انجام می شود.

اینکه جراحی شکم شما از طریق کدام روش صورت گیرد به تشخیص پزشک بستگی داشته و پس از معاینه ایشان مشخص خواهد شد.

جراحی شکم

ابدومینوپلاستی
تامی تاک یا همان جراحی ابدومینوپلاستی ، یکی از روش های جراحی باز شکم می باشد. در این عمل شکم کوچک شده و فرم ظاهری آن نیز اصلاح می شود. افرادی که دارای شکم شل و افتاده هستند ، پوست شکمشان چروک شده یا ترک های پوستی در پوست شکمشان ایجاد شده ، کاندیدای مناسب این روش می باشند.

لازم به ذکر است این جراحی کاملا تهاجمی بوده و نیازمند دقت و مهارت بسیار بالای جراح می باشد. در صورتی که جراح مهارت لازم را برای انجام این جراحی نداشته باشد ، عوارضی به همراه خواهد اشت. نکته مهم این است که پیش از انجام جراحی بیمار باید از طریق رژیم غذایی مناسب ، وزن خود را تا جای ممکن کاهش داده و ثابت نگه دارد.

به طور کلی تامی تاک دو هدف را به دنبال دارد : کوچک کردن شکم و ترمیم ماهیچه های شکم.

برای مطالعه بیشتر درباره ابدومینوپلاستی و مینی ابدومینوپلاستی می توانید به مقالات مرتبط در همین سایت مراجعه نمایید.

جراحی شکم
جراحی شکم

اقدامات قبل از جراحی شکم
در اغلب موارد این جراحی با بیهوشی کامل بیمار انجام می شود. بنابراین بیمار باید موارد زیر را در نظر بگیرد :

حداقل از دو هفته قبل از جراحی شکم ، استعمال دخانیات و مصرف الکل اکیدا ممنوع می باشد. چرا که این مواد با گشاد کردن رگ های خونی و همچنین رقیق کردن خون ، احتمال خونریزی را افزایش داده و می تواند هنگام عمل مشکلاتی را ایجاد کند.
در این مدت از دارو هایی که در خانواده آسپرین ، وارفارین ، ایبوپروفن و غیره هستند نیز مصرف نکنید. این دارو ها باعث کاهش غلظت خون می شوند.
شب قبل از جراحی شکم حتما استحمام نمایید تا بدن عاری از هرگونه آلودگی باشد.
از 12 ساعت قبل از جراحی زیبایی شکم خوردن و آشامیدن حتی آب ممنوع می باشد. این نکته بسیار حائز اهمیت است که هنگام عمل حتما معده بیمار خالی باشد ؛ چرا که این امکان وجود دارد که محتویات عمل به داخل مجاری تنفسی برگشت پیدا کند.
حتما به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور پیدا کنید.
پیش از عمل نسبت به تهیه گن طبی تجویز شده اقدام نمایید.
خانم هایی که دارای لاک یا کاشت ناخن هستند ، حداقل لاک یکی از ناخن های خود را پاک کنند.
مدارک پزشکی و شناسایی خود را به همراه داشته باشید.