05 سپتامبر 2020
سپتامبر 5, 2020

عمل جراحی بینی

0 دیدگاه

عمل جراحی بینی

جراحی بینی : بر اساس استاندارد های زیبایی ، بینی که تنها عضو برجسته صورت است و در مرکز آن قرار دارد ، تاثیر چشمگیری در تناسبات صورت داشته و زیبایی و جذابیت چهره را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل زمانی که بینی دارای ایرادات ظاهری باشد سایر اجزای صورت را متاثر می سازد. بنابراین با توجه به اینکه امروزه افراد با هر سن و جنسیتی بیش از پیش به تناسبات و زیبایی چهره خود اهمیت می دهند ، انجام جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) بسیار رایج شده و از عمل های پرطرفدار محسوب می شود.

جراحی بینی علاوه بر جنبه زیبایی ، یک جنبه درمانی هم دارد که طی آن مشکلات مربوط به عملکرد بینی ( انحراف ، پولیپ و سایر اختلالات تنفسی ) برطرف می شوند. لازم به ذکر است جراحی زیبایی و درمانی بینی را می توان به صورت همزمان و در یک جلسه انجام داد. همچنین بیماران می توانند هزینه جراحی درمانی خود را از بیمه دریافت کنند.

اما افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند باید در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشند و در این باره به خوبی تحقیق کنند. در واقع هرچه میزان تجربه ، دانش و مهارت جراح بیشتر باشد نتیجه عمل نیز بهتر و ایده آل تر خواهد بود. همچنین یک جراح بینی خوب علاوه بر اینکه به ظاهر بینی توجه می کند ، تنفس و سلامت بیماران خود را نیز درنظر می گیرد.

چه بسا در برخی موارد بیماران به دلیل مراجعه به جراح بینی کم تجربه ، دچار عوارض جانبی شده اند و از لحاظ ظاهری یا تنفس به مشکل خورده اند. در این شرایط انجام جراحي ترمیمی بيني علاوه بر اینکه پیچیده تر بوده و دوران نقاهت سخت تری دارد ، هزینه بیشتری هم خواهد داشت.

جراحی بینی
انواع روش های جراحي بيني
به طور کلی جراحی بینی از دو روش باز یا بسته صورت می گیرد. در جراحي بيني باز برش هایی در تیغه میان دو سوراخ بینی ایجاد شده و پوست از ساختمان بینی جدا شده و فاصله می گیرد. در این حالت جراح به ساختار بینی اشراف کامل داشته و نسبت به اصلاح کلیه ایرادات ظاهری و عملکردی بینی اقدام می نماید.

در مقابل در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی در تیغه بینی ایجاد نخواهد شد و کلیه برش ها از داخل بینی زده می شوند. از آنجایی که در این روش دسترسی جراح به ساختمان بینی محدود تر است ، تنها برای بینی هایی که ایراد کمتری دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

اینکه جراحي بيني از کدام روش انجام شود ، بسته به انتخاب و مهارت جراح دارد. همچنین در صورت نیاز به جمع کردن پره های بيني ، این نواحی برش زده می شوند و به باز یا بسته بودن جراحي ارتباطی ندارد.

هزینه جراحی بینی
هزینه جراحي بيني به عوامل و فاکتور های مختلفی بستگی دارد و پس از اینکه بیمار توسط جراح بینی تهران مورد معاینه قرار گرفت ، هزینه نهایی مشخص خواهد شد.