05 ژوئن 2020
ژوئن 5, 2020

مزوتراپی

0 دیدگاه

روش مزوتراپی

مزوتراپی از جمله تکنیک های به کار رفته در زمینه جوانسازی پوست در اصفهان می باشد که هدف از انجام آن از بین بردن چربی های اضافی، جلوگیری از ریزش مو، سفت تر کردن پوست و از بین بردن نشانه های پیرپوستی همچون چین و چروک می باشد.

این روش با تزریق مکرر مواد و داروهایی همچون عصاره گیاهان، هورمون ها و ویتامین ها صورت می گیرد. مواد تزریق شده با تاثیراتی که دارند موجب افزایش میزان تولید کلاژن و الاستین و در نهایت فراهم شدن تغذیه مناسب پوست و شاداب تر شدن آن می شوند.

کاربردهای روش مزوتراپی
مزوتراپی موارد استفاده و کاربردهای فراوانی دارد که عبارتنداز:

چربی زدایی
بعد از اینکه مواد مورد نظر به بافت های هدف سلول های حاوی چربی تزریق می شوند در زیر پوست آزاد شده و منجر به تضعیف این بافت ها و همچنین انهدام آن ها می شوند.

بعد از اینکه سلول های چربی منهدم شدند، بافت های چربی آزاد شده، درون خون فرد جریان پیدا کرده و در نهایت از راه روده و کلیه فرد از بدن او بیرون می روند.

برطرف کردن چین و چروک ها
هورمون ها، ویتامین ها و سایر مواد و داروهایی که به بدن تزریق می شوند توسط بدن افراد جذب شده و به این ترتیب موجب افزایش قابلیت ارتجاعی پوست می شوند. این کار منجر به از بین رفتن و خنثی شدن آسیب هایی که در بدن به وجود آمده اند می شود.

تاثیر مزوتراپی بر ریزش مو
فاکتورهای متعددی همچون تغذیه نامناسب و افزایش سن موجب ریزش موی افراد و کاهش اعتماد به نفس در آن ها می شوند. با انجام مزوتراپی مواد و داروهایی که در جلوگیری از ریزش موها و تقویت آن ها موثر هستند به پوست سر تزریق می شوند. با این کار ریزش مو قطع و در برخی موارد رشد موها مجدداً از سر گرفته شده و موهای افراد پرپشت تر می گردد.

باید به این نکته نیز اشاره کنیم که تزریق موادی که در بالا به آن ها اشاره کردیم گردش خون را افزایش داده و به این ترتیب درخشنگی و مقاومت موها نیز بیشتر خواهد شد.

همچنین باید بگوییم که با انجام این روش می توان کلوئید، اسکار و جای سوختگی را نیز از بین برد.

موارد منع انجام روش مزوتراپی
برخی از افراد به دلیل ایمن و غیرتهاجمی بودن مزوتراپی گمان می کنند که این روش برای همه افراد قابل انجام است در صورتی که چنین نبوده و توصیه دکتر آتسا اقبال نژاد ، پزشک متخصص جوانسازی پوست در اصفهان به افراد ذیل این است که از انجام این روش خودداری نمایند.

افرادی که به بیماری هایی قلبی-عروقی ابتلا دارند.
خانم هایی که در دوران بارداری یا شیردهی قرار دارند.
اشخاصی که به سرطان یا دیابت مبتلا می باشند.
افرادی که سابقه سکته قلبی دارند.
اشخاصی که در موضع تحت درمان دارای عفونت و تبخال فعال هستند.